fbpx

Tags : brera strumica

Брера Струмица и годинава дел од проектот „Животни шампиони“

Македонскиот прволигашки клуб Брера Струмица и понатаму ќе биде дел од проектот ,,Животни шампиони“  каде младите фудбалери, освен на фудбалски план, ќе се едуцираат и како да градат мостови на пријателство и почитување на различностите. Станува збор за проект кој го имплементира Центарот за развој за младите од Србија за кој поддршка даде и нашиот претседател […]

Брера Струмица ја совлада Струга ТЛ и стигна до максимални

Брера Струмица продолжува со максималниот ефект во Првата фудбалска лига. Струмичкиот тим ја оствари и третата победа откако денеска го победи актуелниот шампион Струга Трим Лум со 1:2. Ване Крстевски во 27.минута ја доведе Брера во водство, а израмни Бесарт Ибраими со голот во 53.минута. Сепак, Брера постигна и втор гол преку Марио Врдољак во […]