fbpx

Tags : брзина

СВР Струмица:138 прекршоци за 6 часови за возење со брзина

Вчера во периодот од 08:00 до 14:00 часот на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена зајакната контрола над возачи кои управуваат моторни возила со брзина поголема од дозволената. Притоа, биле констатирани 138 прекршувања на брзината, од кои 56 на подрачје на Струмица, 37 на подрачје на Радовиш, 28 на подрачје на Гевгелија […]