fbpx

Tags : четворица повредени

Дополнување: Четворица повредени во директен судир на два автомобили кај

Четири лица се повредени во директен судир на два автомобили во сообраќајната несреќа која се случи денеска околу 14:00 на патниот правец Струмица-Ново Село, во близина на крстосницата кон село Сачево. Според портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска, во сообраќајната несреќа учествувале два автомобила, едниот „опел астра“ управуван од К.М. (73) и „пежо“, во кое […]