fbpx

Tags : Дарија Ризова

Наградата за високо актерско остварување „Ристо Шишков“ за Дарија Ризова

Актерката Дарија Ризова е триесеттиот лауреат на Фестивалот на камерен театар „Ристо Шишков“, кој се одржа од 8 до 13 овој месец. Таа ја доби наградата за најдобро актерско остварување на јубилејното издание на Фестивалот за улогата на Маша во претставата „Нема да биде крај на светот“ по текст на Аднан Лугониќ, во режија на […]