fbpx

Tags : дете

Пронајдено исчезнатото деветгодишно дете од село Јаргулица

Денеска (23.03.2022) околу 10>30 часот во атар на село Покрајчево, радовишко, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го пронашле малолетникот Д.И.(9) од с.Јаргулица, радовишко. На 22.03.2022 во 22:20 часот во Полициската станица Радовиш, неговиот татко Љ.И.(41) пријавил дека тој се оддалечил од домот. Веднаш по пријавувањето, полициски службеници од Полициската станица Радовиш, екипа од Територијалната […]

Дете од струмичката градинка позитивно на ковид-19

Во еден од клоновите на градинката „Детска радост “ едно дете е позитивно на тестот за коронавирус. Веста ја потврдија од раководството на градинката, а детето од понеделник не доаѓало во градинка. Вирусот го добил од член на семејството. Според надлежните преземени се сите мерки, а децата од таа група, воспитувачите и родителите се ставени […]