fbpx

Tags : двајца

Во Струмица двајца нови заразени од коронавирус, вкупно 108 во

Во последните 24 часа се направени 1902 тестирања, а регистрирани се 108 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 45-Куманово 18-Дебар 1-Штип 11-Прилеп 3-Тетово 2-Струга 4-Велес 4-Гостивар 9-Струмица 2-Виница 2-Делчево 4-Свети Николе 3 Починати се двајца пациенти од Куманово (64г и 72г). Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 112 оздравени пациенти од: -Скопје 32-Дебар 1-Штип 20-Прилеп […]