fbpx

Tags : Filipche

Со бајати афери Николоски сака да го дискредитира Филипче –

По прозивките од Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ упатени на адреса на д-р Венко Филипче повикувајќи го да објасни од каде му е хациенда на Водно со докторска плата се огласи и Филипче на Фејсбук.  Филипче возврати дека Николоски пласира лаги за кои и Државната комисија за спречување на корупцијата одамна има донесено одлука дека тој […]

Пендаровски за Филипче: Станува збор за човек за кој ти

„Многу човечки животи се спасени заради неговите интервенции, неговите дијагнози, неговите операции. Просто кажано станува збор за човек кој ти е мерак да го гласаш“, вакви зборови упати кандидатот за претседател Стево Пендаровски за д-р Венко Филипче, носител на листа на Изборна единица 4. Пендаровски вечерва караванот за претстојните претседателски избори го продолжува од Радовиш […]

Д-р Филипче: Љубовта кон моторите и автомобилите ми е од

Познатиот неврохирург д-р Венко Филипче, раскажува за првата посета на операциона сала, како ученик во средното медицинско училиште „Панче Караѓозов“. Во „Неформално“ на Сител Подкаст, Филипче во едно поинакво светло, говори за неговиот приватен живот кога бил средношколец, за најраните детски денови дружбата со другарите, љубовта кон автомобилите и моторите. „Во трета година средно училиште, […]

(Видео) Пациент за Д-р Филипче: На своја кожа почуствував дека

Во рамки на посетите и разговорите со граѓаните, пациент кој не можел да добие соодветна терапија на онкологија каде одел на хемотерапија на бубрези сподели видео исказ каде како тогашен министер за здравство, Д-р Венко Филипче му помогнал и веднаш по барањето пристапил кон решавање на проблемите на пациентот.

Д-р Венко Филипче од Кавадарци: Се среќавам со преку 200

Носителот во изборна единица 4, Д-р Венко Филипче денес во Кавадарци се сретна со голем број граѓани. Разговараше со пензионерите, дијабетичарите и здравствените работници со цел да се запознае со предизвиците и проблемите со кои се соочуваат. Филипче има за цел лично да разговара со огромен број на граѓаните во кампањата бидејќи како што вели […]

Филипче: Планираме рекордни 1,3 милијарди евра финансиска поддршка за македонските

Рекордни 1,3 милијарди евра финансиска поддршка за македонското земјоделство, најави Венко Филипче, кандидатот на СДСМ и коалицијата и носител на листата во Изборна единица 4. Филипче синоќа во Кавадарци присуствуваше на отворање на нов изборен штаб. Тој истакна дека СДСМ во следните четири години има предвидено уште повеќе средства за поддршка и развој на тиквешкиот […]