fbpx

Tags : физички нападната

Полициски билтен:физички нападната невенчена сопруга, физичка пресметка во Ињево,Хрват агресивно

На 22.06.2024 во 00.15 часот, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода Е.В.(41) и Л.Г.(18), двајцата од струмичко село. Е.В. се сомничи дека на 20.06.2024 во селото физички ја нападнал неговата невенчана 38 – годишна сопруга, а нејзиниот син Л.Г. и упатувал закани. Лицата биле задржани во Полициската станица Струмица, за настанот бил […]

Полициски билтен: физички нападната старица во Нова Маала

На 20.02.2024 година во 08:30 часот во Полициската станица Струмица А.Ќ.(76) од село Нова Маала, струмичко, пријавила дека околу 07:00 часот во село Нова Маала  била физички нападната од Ѓ.А. од истото село. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.