fbpx

Tags : град

„Комуналец“ продолжува со чистење, на ред е горниот дел од

Со цел за подобрување на јавната чистоќа ЈПКД „Комуналец„ Струмица в недела 18 јуни продолжува со метење, машинско чистење, подигање на смет и перење на улиците во горниот дел од Струмица, поточно од горниот дел на булеварот Маршал Тито. Се молат сите граѓани од овој реон кои имат секаков вид на отпад да го пријават […]

Видео:Невреме со град го зафати Ново Село

Вечерва околу 18 часот невреме проследено со сув град, силен ветер и грмотевици го зафати Ново Село. Видеото го сними Ацо Крлев од Ново Село. https://www.facebook.com/1011198568/videos/580781949686096/

Костадинов: Во „Касарната“ се создава град во градот Струмица

Интегрален текст од прес конференцијата на кандидатот за градоначалник на Струмица од СДСМ, Костадин Костадинов Драги Струмичани и Струмичанки,Сведоци сме на забрзаниот развој и динамика на живот, на светско ниво. НашатаСтрумица не заостанува зад овој тренд. Расте и се развива, а заедно со неа растеме исе развиваме и ние. Затоа, ајде да се вложиме за […]

„Комуналец“ со специјализирано возило врши чистење во центарот на градот

Со цел да се одржи јавната чистота низ градот Струмица, Одделението Комунална хигиена при ЈПКД „ Комуналец „ Струмица со специјализирано возило за чистење на делот околу тротоарите на улиците, секое утро врши чистење на насобраната нечистотија по сите улици низ централното градско подрачје.Со ова се добиваат почисти коловози, а се намалува и подигањето на […]