fbpx

Tags : градоначалник Василево

Градоначалникот на Василево, Славе Андонов, избран за претседател на Советот

Градоначалникот на Василево, Славе Андонов, со мнозинство гласови од градоначалниците од ВМРО ДПМНЕ денеска е избран за претседател на Советот за развој на Југоисточниот плански регион. Против неговиот избор беа градоначалниците од СДСМ од Струмица, Богданци и претставникот на Валандово, кои го напуштија гласањето за неговиот избор откако претходно побараа за претседател со консензус да […]

Божиќна честитка од градоначалникот на Василево, Славе Андонов

Почитувани мои сограѓани од христијанска вероисповед, Славејќи го рождеството христово, се потсетуваме на основните христијански вредности кои се најголем двигател во нашите животи. Сплотувањето, мирот и радоста во овие денови ни ги исполнуваат душите а светлината со кои зрачат има за цел да ни го покаже вистинскиот пат во овие тешки времиња.Рождеството христово ни влева […]

Градоначалникот Андонов им подари новогодишни пакетчиња на првачињата

Градоначалникот на општина Василево Славе Андонов денеска на најмалите ученици од општина Василево-првачињата,  им подари Новогодишни пакетчиња. Со желби за добро здравје, среќа и безгрижни празнични денови, градоначалникот им ја честиташе Новата година и на најубав можен начин, со новогодишно пакетче им посака убави празични денови и среќен распуст. „Да сте сите живи и здрави, […]