fbpx

Tags : Идризово

Затвореник од Идризово и негова пријателка од Скопје измамиле угостители

На 28.03.2022 од страна на полициски службеници на СВР Струмица расчистени се неколку кривични дела „измама“ извршени на подрачјето на СВР Струмица, при што е утврдено дека сторител е Б.А. од Скопје, кој во моментов е на издржување затворска казна затвор во затворот во Идризово, соопштија денеска од МВР. Имено, истиот ден, управител на угостителски […]