fbpx

Tags : инцидент

Радовишката полиција го расчистува инциндентот што се случи во салата

На 26.06.2023 година од страна на полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш биле преземени мерки во врска со инцидент случен на 25.06.2023 година во Спортско рекреативен центар „25 Мај“ во Радовиш, за време на одржување на турнир во мал фудбал. Во просториите на Полициската станица Радовиш биле повикани лица учесници во инцидентот со […]

СВР Струмица за инцидентот со дивите продавачи во центарот на

Секторот за внатрешни работи Струмица во изминатите месеци континуирано презема мерки за санкционирање на нелегалните продавачи на текстил, кои се поставуваат на тротоарите од булеварите „Ленинова“ и „Маршал Тито“ во Струмица, со што вршат узурпирање на сообракајни површини. Ваква активност во координација со ДПИ била преземена и на 15.02.2022 година на булевар „Маршал Тито“ во […]

Спречен нов инцидент во струмичката болница откако почина деветмесечно дете

Попладнево околу 16:00 часот на детското одделение при струмичката болница е спречен нов инцидент, откако починало деветмесечно дете од село Банско, а еден од роднините на детето реагирал со обвинувања кон лекарите. Според директорот на болницата, д-р Наќе Гогов, детето во болницата било донесено во многу тешка состојба и покрај обидите за реанимација од страна […]