fbpx

Tags : Интервју

Премиерот Заев во интервју за „KOHA“: ФФМ е заробена како

На прашањето дали има конфликт меѓу премиерот Заев и првиот човек на ФФМ?, премиерот Заев рече: -Има конфликт да, јас мислам дека ФФМ е заробена како што ни беше државата заробена на нетранспарентен и строго контролирачки начин преку огромните милиони со кои што разполага ФФМ буквално се менаџираат и купуваат делегати мислам дека не е […]

Заев: Во август ќе ја составиме новата влада, Мицкоски е

„Процесот на преговори за формирање нов состав на владата ќе почне веднаш по илинденските празници. Бројките се јасни, СДСМ и коалицијата „Можеме“ на овие избори обезбедија најмногу пратенички места, кристално чисто е кој го има мандатот“, вели во интервјуто за „А1он“, лидерот на СДСМ Зоран Заев. За него, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се „аутсајдери“ и според него, тие […]