fbpx

Tags : исчезнати

Пронајдени исчезнатите малолетници брат и сестра од Сушица

Вчера при преземање на мерки за пронаоѓање на двете малолетни деца од село Сушица кои на 18.04.2024 беа пријавени дека се оддалечиле од домот, полициски службеници од Полициската станица Струмица утврдиле дека се вратиле дома, соопштија денеска од СВР Струмица Инаку, на 18 април во 13:10 часот во Полициската станица Струмица, Д.Ѓ.(36) од село Сушица, […]

Исчезнати се двајца малолетници-сестра и брат

На 18.04.2024 во 13.10 часот во Полициската станица Струмица, Д.Ѓ.(36) од село Сушица, струмичко, пријавил дека од домот се оддалечиле неговата малолетна ќерка М.Ѓ.(14) и неговиот малолетен син К.Ѓ.(11), соопштија попладнево од СВР Струмица. Според пријавеното, тој се сомнева дека тие заминале кај Д.Р. во Струмица, кај кого М.Ѓ. и претходно одела. Се преземаат мерки […]