fbpx

Tags : итен прекин војна

Заев:Итен прекин на војната во Украина, враќање на мирот и

Итен прекин на војната во Украина, враќање на мирот и воспоставување дијалог наместо агресија – ова е главната порака од Форумот за дипломатија во Анталија каде деновиве заедно со Венко Филипче учествувам на покана на Претседателот на Турција, Ердоган и на МНР на Турција, Чавушоглу, објави Зоран Заев на фејсбук. Го искористив учеството на форумот […]