fbpx

Tags : Избори

Почнува изборната кампања, СДСМ стартува од Струмица, ВМРО-ДПМНЕ од Охрид,

Партиите и коалициите кои ќе учествуваат на предвремените парламентрани избори на 15 јули од денеска ќе ја претставуваат својата политичка понуда пред граѓаните. Иако најавија кампања без митинзи и други поголеми собири, со зголемено користење на социјалните мрежи, традиционалните медиуми, билборди и друг тип на онлајн претставувања, партиите ги стартуваат и своите теренски активности. На […]

Централниот караван на СДСМ и коалицијата „Можеме“ започнува од Струмица

СДСМ во соопштение објави дека утре (24.06.2020, среда) започнува победничкиот караван на Коалицијата „Можеме“, најголемата, најразнолика и најсилната предизборна коалиција. „Грижејќи се за здравјето на граѓаните и целосно почитувајќи ги мерките за заштита од КОВИД 19 коалицијата „Можеме“ ќе организира изборна кампaња по строго утврдени протоколи, без митинзи и без посети на домови на семејства. […]

Костадинов: Мицкоски со ново сценарио опасно за здравјето на граѓаните

По партискиот собир на ВМРО-ДПМНЕ во Лисиче кога и самиот Мицкоски ја прекрши забраната за собири и учествуваше во масовен собир каде што имаше и физички поздравувања, без дистанца, а маски ретко кој и да носеше, вчера со ново сценарио опасно за здравјето на граѓаните, рече на денешната прес конференција портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов -Имено, […]

Sticky

Ќе се гласа три дена, а на изборниот ден од

Гласањето на парламентарните избори на 15 јули ќе се одвива три дена, а на изборниот ден ќе биде продолжено за два часа и ќе трае од 19 до 21 часот. Според Уредбата со законска сила што ја донесе Владата,  на 13 јули ќе гласаат лицата кои се во домашен карантин заради позитивен тест на КОВИД-19 […]