fbpx

Tags : Јули

Oд утре почнува исплатата на јулските пензии

Исплатата на пензии за јули почнува од утре, информираат од Министерството за труд и социјална политика, од каде додаваат и дека со предвремена и етапна исплата на пензиите, што се реализира последниве четири месеци, се овозможува поголема заштита на пензионерите во услови на опасност од корона вирусот. -Подигнувањето на пензиите преку филијалите и експозитурите на […]