fbpx

Tags : кандидат

Звонко Ангелов кандидат за градоначалник од СДСМ за Ново Село

Звонко Ангелов е кандидат за градоначалник на општина Ново Село од СДСМ, соопшти на прес конференција генералниот секретар на партијата, Љупчо Николовски. На пресот на Николовски, на кој беа соопштени нови кандидати за градоначалници, не беше кажано кој ќе биде кандидат за градоначалник во Струмица и според него во наредните денови ќе биде донесена одлука. […]