fbpx

Tags : кандидира

Филипче се кандидира за претседател на СДСМ

Интегрален текст од фб објавата на Венко Филипче: Почитувани членови и симпатизери на СДСМ, Почитувани граѓани, По долго размислување и низа разговори со голем број поддржувачи на СДСМ, решив да се кандидирам за претседател на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија на престојните внатрепартиски избори. Нашата партија е соочена со голем предизвик и ги поминува веројатно најтешките […]