fbpx

Tags : кавадарченец

Скопјанец и кавадарчанец илегално ја преминале границата со Грција

На 17.05.2023 во 12.50 часот, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Богородица ги лишиле од слобода Е.А.(40) од Скопје и Т.Н.(52) од Кавадарци, затоа што илегално ја преминале државната граница со Република Грција, соопштија денеска од МВР. Исто така, било констатирано дека од патната исправа на Е.А. недостасуваат неколку страници. […]