fbpx

Tags : казни

Полицијата за еден месец напиша 106 казни за непрописно вградени

МВР соопшти дека во периодот од 01.01.2024 до 31.01.2024 година Министерството за внатрешни работи спроведе акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на неисполнување на пропишаните услови во однос на затемнувањето на стаклата на возилата. При контролата санкционирани се 106 учесници во сообраќајот. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци. Сообраќајните […]

Вчера за осум часа изречени 161 казни за брзо возење

Вчера во периодот од 08:00 до 16:00 часот на подрачје на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од дозволената. Притоа, биле констатирани 161 прекршување на брзината, од кои 82 на подрачје на Радовиш, 45 на подрачје на Струмица, 20 на подрачје на Валандово и 14 на подрачје на Гевгелија. Од нив, 126 пречекорувања на брзината биле констатирани […]

Полициски билтен:140 казни за брзо возење, приведени крадец и лице

На 02.08.2023 во периодот од 08.00 до 18.00 часот на подрачје на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од дозволената, соопштија денеска од СВР Струмица. Притоа, биле констатирани 140 прекршувања на брзината, од кои 52 на подрачје на Струмица, 36 на подрачје на Радовиш, 32 на подрачје на Валандово и 20 на подрачје на Гевгелија. Од нив, 74 […]

Костадинов најавува казни за несовесните граѓани кои фрлаат мебел на

-Од сите нас зависи каква слика сакаме да оставиме за Струмица.Оваа состојба не е ниту од „Комуналец“ ниту од советниците ниту од администрацијата, објави градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов. Мебелот кој на некој не му требал дома, можел да се јави во „Комуналец“ и без финансиски надоместок да го подигнат.Таквото луксузирање на поединци ќе биде […]

Полициски билтен: физички напад на малолетник во Струмица, казни за

На 08.11.2021 во 23.25 часот во Полициската станица Струмица, В.А.(47) од село Колешино, струмичко, пријавил дека околу 19:30 часот на булевар „Ленинова“ во Струмица неговиот малолетен син бил физички нападнат од В.Н.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 08.11.2021 во периодот д 07.00 до 12.00 часот на подрачје на Секторот за внатрешни работи […]

МВР ги казни полицајците што ја попречуваа работата на колешката

Здружението на новинарите на Македонија ја поздравува одлуката на Внатрешната контрола на МВР која утврди незаконско постапување на полициските службеници за попречување на новинарката Билјана Секуловска при вршење на своите професионални обврски. Имено, на 07.06.2020 година околу 19.00 часот, новинарката Билјана Секуловска, уредник во онлајн медиумот www.novatv.mk, при обавување на професионалните задачи сликала полициска патрола која […]