fbpx

Tags : комбе

Комбе со мигранти излета на патот Струмица-Костурино

Синоќа околу 20:50 часот, на магистралниот пат Струмица – Валандово, кај Раборска раскрсница се случила сообраќајна незгода во која комбе возило со битолски регистарски таблички, кое превезувало мигранти, се превртело, информираше Хризантема Рендевска, портпаролка на СВР-Струмица Во незгодата 7 мигранти се здобиле со повреди, од кои четворица со потешки повреди. Возачот на комбето се дал […]

Полно комбе со мигранти направи карамбол на „Младинска“

Комбе, управувано од возач од Кочани, во кое се превезувале поголем број мигранти, денес во 11:50 часот предизвика тешка сообраќајка на крстосницата на улиците „Младинска“  и „Браќа Минкови“ во Струмица. Во несреќата се повредени три лица, кои се пренесени во струмичката болница на натамошно лекување. Според очевидци комбето се движело со голема брзина, најверојатно да […]