fbpx

Tags : контроли

Инспекторите „чешлале“ угостителски објекти, обложувалници и казина во струмица, нема

Државниот пазарен инспекторат извршил во Струмица два надзори и 50 контроли и притоа не се евидентирани неправилности. Вчера во Службениот весник на РСМ, вчера се објавија  измените и дополнувањата на Законот за заштита на здравјето на населението од заразни болести, со што и официјално од вчера вечерта стапија на сила и законските измени со кои […]

Спасовски: Сообраќајните контроли даваат резултат, се намалува бројот на сообраќајни

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска беше гостин во емисијата „Утрински брифинг“ на Слободна ТВ, каде во фокусот на вниманието беа зајакнатите акциски контроли во областа на сообраќајот што се реализираат во сите градови, со цел зголемување на безбедноста во сообраќајот и подигнување на свеста кај граѓаните од потребата за почитување на сообраќајните правила […]