fbpx

Tags : Костурино-Валандово

Двајца повредени во сообраќајка на патот село Костурино-Валандово

Две лица се повредени во сообраќајна незгода што се случи вечерва околу 19:20 часот на патот село Костурино-Валандово. Според информацијата од портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, во незгодата учествувале два автомобили-„фолксфаген“ и „пежо“, а возачите од двата автомобили биле пренесени на лекување во струмичката болница. Заради незгодата сообраќајот на овој патен правец беше во […]