fbpx

Tags : медицински персонал

Три нови сестри од струмичката болница позитивни на коронавирусот, раководството

Нови три медицински сестри од струмичката болница се позитивни на Ковид-19 и со тоа вкупниот број на заразени здравствени работници се искачи на осум, од кои двајца се лекари, информираше денеска директорот Наќе Гогов. Според него, итно е потребно да се ангажира дополнителен медицински персонал и затоа очекува ресорното министерство да му доволи да ангажира […]