fbpx

Tags : мотоциклист

Потешко повреден мотоциклист во сообраќајка во Струмица

Вчера во 19:45 часот во СВР Струмица е пријавено дека на крстосницата од улиците „Климент Охридски“ и „Братство- Единство“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „бмв“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Т.М.(20) од село Сачево, струмичко, и мотоцикал управуван од М.Д.(18) од село Седларци, струмичко. Во несреќата со тешки телесни повреди […]

Мотоциклист од Рич потешко повреден во сообраќајка кај Белотино

Вчера во 08:00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на регионален пат во близина на село Белотино, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл без регистарски ознаки, управуван од Т.М.(28) и патничко возило „пасат“ со словенечки национални ознаки, управувано од П.С.(31), двајцата од село Рич, струмичко, соопштија денеска од МВР. Во несреќата со тешки […]

Потешко повреден мотоциклист во сообраќајка во Гевгелија

На 23.07.2023 во 10:20 часот во  Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на ул.„7 Ноември“ во Гевгелија се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од К.Т.(30) од с.Прдејци, гевгелиско и мотоцикл без регистарски ознаки, управуван од В.А.(60) од Гевгелија. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, […]

Во сообраќајка во Радовиш повреден мотоциклист и сопатничка

Вчера во 18:30 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на крстосницата од улиците „8 Септември“ и „Илинденска“ во Радовиш се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел мерива“ со радовишки регистарски ознаки, управувано од Р.А.(38) од Радовиш и мотоцикл со радовишки регистарски ознаки, управуван од Ј.Ч.(49) од Радовиш, соопштија денеска од СВР Струмица. […]

Мотоциклист потешко повреден откако удрил во паркиран автомобил

На 29.06.2023 во 02:00 часот било пријавено дека во Струмица на ул.„Маршал Тито“ моторцикл „гилера“ без регистарски ознаки, управуван од М.В.(25) од Струмица, удрил во паркирано патничко моторно возило “пежо 407“ со беровски регистарски ознаки, соопштија денеска од МВР. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Медицински центар Струмица, а увид […]

Загина мотоциклист од радовишко Ораовица

На 22.06.2023 во 18:15 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на регионален пат Радовиш – село Ораовица, радовишко, на место викано „Рудина“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди“ со радовишки регистарски ознаки, управувано од Г.В.(30) и мотоцикл „хонда“ без регистарски ознаки, управуван од С.Т.(28), двајцата од село Ораовица, информираа од МВР. […]

Мотоциклист потешко повреден во сообраќајка во Струмица

Вчера во 14:15 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на булевар „Ленинова“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл без регистарски ознаки, управуван од В.П.(36) од село Пиперево, струмичко и патничко возило „ауди“ со струмички регистарски ознаки, управувано од В.Ч.(48) од Струмица, соопштија денеска од СВР Струмица. Во несреќата, со тешки телесни повреди […]

Мотоциклист потешко повреден по паѓање на коловозот

На 09.02.2023 година во 15.20 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на раскрсницата од улиците „Орце Николов“ и Моша Пијаде“ во Струмица Д.П.(60) од Струмица, управувајќи мотоцикл „пежо“, со струмички регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот, соопштија денеска од СВР Струмица. Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Медицински […]

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Струмица

Вчера во 20:05 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на крстосница од улиците „Ѓорги Василев“, „Ристо Ќурчиев“ и „Ката Поцкова“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл со гевгелиски регистарски ознаки, управуван од Г.П.(40) од Струмица и моторно возило „фиат пунто“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Т.К.(49) од Струмица. Во несреќата […]

Мотоциклист од Зубово потешко повреден откако излетал од патот

Синоќа околу 23:30 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат од село Зубово кон село Ново Село, струмичко, А.П.(21) од село Зубово, управувајќи мотоцикл „јамаха“ без регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал надвор од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Медицински центар Струмица, а увид на […]