fbpx

Tags : мртва старица

Полициски билтен: Пронајдена мртва старица во Дојран, физички напади во

На 14.07.2021 во 18.00 часот во СВР Струмица, С.С.(51) од Гевгелија пријавила дека во семејна куќа во село Сретеново, дојранско, била пронајдена почината нејзината мајка К.Р.(83). Лекар од Итна медицинска помош Гевгелија констатирал смрт без траги на насилство, а увид на местото извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гевгелија. По наредба од Јавен обвинител […]