fbpx

Tags : МВР-билтен

МВР-билтен:Двајца потешко повредени во сообраќајки , горел и „мерцедес“ во

Вчера во 11:40 часот на регионалниот пат село Смоквица-село Прдејци, Гевгелиско, П.И.(19) од Гевгелија, управувајќи мотоцикл „јамаха“, со битолски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот. По незгодата, мотоциклистот бил пренесен во Медицинскиот центар Гевгелија, каде што му биле констатирани тешки телесни повреди, а увид на местото на незгодата извршила екипа на Полициската станица […]