fbpx

Tags : Негорци

МВР билтен:Се степале пациенти во здравствена установа во Негорци

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Н.Т.(43) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,тешка телесна повреда’’, информираа денеска од МВР. На 08.05.2023, пријавениот кој бил сместен во здравствена установа во Негорци, физички го нападнал М.Н.(56) од Кочани, исто така, сместен во установата.

Полициски билтен:одземени пари во продавница во Негорци, физички напад во

На 29.12.2021 во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека околу 19.00 часот во продавница во село Негорци, гевгелиско, едно лице со закана кон вработената одзело пари од дневниот промет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 30.12.2021 во 04.00 часот во Полициска станица Струмица, Љ.Г. од Струмица пријавил дека околу 03.00 часот на улица […]