fbpx

Tags : нови 137 счучаи

Нови 137 случаи на ковид-19, десет починати

Во последните 24 часа се направени 1437 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 64-Куманово 7-Штип 19-Прилеп 1-Тетово 7-Струга 14-Велес 1-Битола 2-Охрид 5-Гостивар 6-Радовиш 2-Крушево 1-Демир Хисар 1-Свети Николе 3-Кичево 4 Починати се 10 лица, пет пациенти од Скопје, двајца од Куманово, по еден пациент од Тетово, Гостивар и Радовиш. Денеска […]