fbpx

Tags : НОВИ СЛУЧАИ

Денес во Струмица 9 новозаразени и 14 оздравени од коронавирусот

Во последните 24 часа се направени 1697 тестирања, а регистрирани се 194 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 77 -Куманово 9 -Дебар 3-Штип 5 -Прилеп 11 -Тетово 16 -Струга 3 -Велес 5 -Битола 6 -Охрид 2-Кавадарци 3 -Гостивар 5 -Гевгелија 1 -Струмица 9 -Крива Паланка 3 –Радовиш 6-Кочани 10 -Пробиштип 3-Берово 1 –Валандово 3 -Виница […]

159 нови случаи на ковид-19, еден нов во Струмица

Во последните 24 часа се направени 1733 тестирања, а регистрирани се 159 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 32– Куманово 25– Дебар 1– Штип 8– Прилеп 7– Тетово 9– Струга 15– Велес 2– Битола 1– Охрид 4– Кавадарци 5– Гостивар 22– Гевгелија 5– Струмица 1– Радовиш 1– Кочани 2– Пехчево 1– Берово 9– Виница […]

Нови 137случаи на ковид-19, девет починати

Во последните 24 часа се направени 1542 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 60-Куманово 13-Дебар 5-Штип 16-Прилеп 3-Тетово 7-Струга 1-Велес 3-Битола 5-Охрид 1-Гостивар 11-Кочани 1-Пробиштип 1-Демир Хисар 1-Виница 1-Свети Николе 3-Кичево 5 Починати се 9 лица, тројца пациенти од Скопје, двајца од Куманово, по еден пациент од Штип и Струга […]

ДЕНЕС СЕ ПОТВРДЕНИ 120 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД 19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 954 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-64, Куманово-4, Дебар-4, Штип-2, Прилеп-2, Тетово-14, Струга-5, Битола-3, Охрид-7, Гостивар-2, Македонски Брод-1, Свети Николе-2, Кичево-5, Ресен-5.Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 123 оздравени пациенти од: Скопје-17, Куманово-92, Штип-2, Прилеп-1, Тетово-4, Велес-1, Кичево-1, Ресен-5.Во […]