fbpx

Tags : новогодишни пакетчиња

Градоначалникот Андонов им подари новогодишни пакетчиња на првачињата

Градоначалникот на општина Василево Славе Андонов денеска на најмалите ученици од општина Василево-првачињата,  им подари Новогодишни пакетчиња. Со желби за добро здравје, среќа и безгрижни празнични денови, градоначалникот им ја честиташе Новата година и на најубав можен начин, со новогодишно пакетче им посака убави празични денови и среќен распуст. „Да сте сите живи и здрави, […]

Благој Спасов наместо да слави роденден донирал новогодишни пакетчиња во

Денеска во просториите на Општинската организација на Црвен крст Струмица Благој Спасов донираше 30 новогодишни пакетчиња. Пакетчињата ги купил од парите што му биле планирани за роденденска прослава, па наместо да слави роденден овој хуман граѓанин се одлучил за донација. Пакетчињата ќе се донираат на дечиња од ранлива категорија.