fbpx

Tags : новозаразени

Двојно повеќе оздравени од новозаразени од Ковид-19 во Струмица

Во Струмица се регистрирани 30 нови случаи на заразени од коронавирус, а 59 се оздравени. Нема починати. Во последните 24 часа се направени 3398 тестирања, а регистрирани се 1406 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 627 -Куманово 73 -Дебар 1 -Штип 37 -Прилеп 98 -Тетово 72 -Струга 17 -Велес 55 -Битола 51 -Охрид 57 -Кавадарци […]