fbpx

Tags : осомнчени

Притвор за двајца осомничени за криумчарење на мигранти по вчерашното

Постапувајќи по кривичната пријава доставена од Министерството за внатрешни работи, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до судијата на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје, поднесе предлог за определување на мерката притвор против лица, соопштија денеска од Јавното обвинителство.   Лицата се осомничени дека во текот на […]