fbpx

Tags : пад

Потешко повреден жител на Градошорци по пад од мотор

Вчера во 06:20 часот било пријавено дека на магистрален пат Струмица – Радовиш, во близина на крстосница за село Василево, М.В.(21) од село Градашорци, струмичко, управувајки мотоцикл „јијинг“, со струмички регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот. Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни, констатирани во Медицински центар Струмица, каде бил пренесен за […]