fbpx

Tags : пат Струмица-Берово

Едно лице загина во сообраќајка на патот Струмица-Берово

Маж на 48 годишна возраст го загуби животот попладнево во сообраќајна несрeќа која се случи на регионалниот пат Струмица-Берово, во близина на крстосницата за селото Сарај. Според информациите од СВР Струмица во несрeќата учествувале патничко моторно возило и камион, а повеќе детали оттаму најавуваат по завршувањето на увидот. Во автомобилот имало уште едно лице кое […]