fbpx

Tags : Плачковица

Заврши изградбата на патот кој ги поврзува сите патишта кон

Завршија градежните работи за изградбата на локален пат – обиколница во должина од 905,66 м во општина Радовиш, кои се дел од проектот „Туризмот – иднината на регионот“, информираа денеска од Центарот за развој на Југоисточниот плански регион. Изградбата на локалниот пат во должина од 905,66 м, кој ќе ги поврзува сите патни правци со […]

Пронајден човечки труп на планината Плачковица

Вчера во 14:50 часот во Полициската станица Радовиш, З.Н. од Радовиш пријавил дека на планина Плачковица, на местото „Чаркова река“, во атар на село Козбунар, радовишко, бил пронајден човечки труп, соопштија денеска од СВР Струмица. Увид на местото извршиле екипа на Одделението за внатрешни работи Радовиш и Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Радовиш, по чија наредба […]