fbpx

Tags : починати

Кај Миравци пронајдени тела на две починати лица

На 23.10.2021 околу 09.30 часот во ОВР Гевгелија било пријавено дека на место викано „Јаворица“, атар на село Миравци, гевгелиско, биле пронајдени тела на две починати лица, најверојатно мигранти, соопштија од МВР. По овластување на Јавен обвинител, полициски службеници од ОВР Гевгелија извршиле увид и притоа кај едното лице била пронајдена картичка за идентификација издадена […]

Ниеден вакциниран меѓу починатите од КОВИД минатата недела, 87,1% невакцинирани

Министерството за здравство започнува со редовни анализи на неделно ниво, која секој петок ќе ја објавува во јавноста, а се однесува на процентот на вакцинирани меѓу позитивните случаи и починатите од КОВИД-19 во државата. Во оваа анализа за вакцинирани се сметаат лицата кои се вакцинирани со две дози и поминале најмалку 14 дена од примање […]

Нов случај на ковид-19 во Струмица, вкупно регистрирани 89 ,починати

Во последните 24 часа се направени 1529 тестирања, а регистрирани се 89 нови случаи на ковид-19 во: – Скопје 39– Куманово 10– Дебар 1– Штип 4– Прилеп 8– Тетово 1– Струга 3– Битола 1– Охрид 4– Кавадарци 3– Гостивар 2– Струмица 1– Крива Паланка 1– Кочани 1– Македонски Брод 1– Пехчево 1– Берово 3– Валандово […]