fbpx

Tags : подготовки

Академија Пандев Брера Струмица ги почна подготовките со стручен штаб

Со промоција на новиот стручен штаб, сениорски состав на АП Брера Струмица ги почна подготовките за новата првенствена сезона. Тимот ќе го предводи Џовано Валенти кој денеска ја имаше и првата прозивка и тренинг со фудбалерите на „Брера Струмица“ на комплексот СРЦ „Пандев“, соопштѕија денеска од клубот. Станува збор 47 годишен тренер кој дојде од […]

„Академија Пандев“ стартуваше со подготовките за пролетниот дел од првенството

Денеска „Академија Пандев“ ги почна подготовките за пролетниот дел од првенството. На првата прозивка од новиот тренер Александар Васоски, присуствуваа сите фудбалери на кои ќе може да смета стручниот штаб, како и засилувањата-централниот дефанзивец Коста Манев, голманот Марко Јовановски и офанзивното крило Николче Шаркоски. До 20 јануари струмичкиот прволигаш ќе работи во Струмица, а потоа […]