fbpx

Tags : покрив

Фото: Силниот ветер урна покрив во Василево, откорнати дрвја и

Ветрот, кој во струмичко дува со брзина од над 80 километри на час, досега урна лимена покривна конструкција во Василево и оштетен е дрвен столб за пренос на струја, а на неколку улици во Струмица се откорнати дрвја и се искинати електрични кабли. Според информациите од командирот на ТППЕ Струмица, Александар Гудев, пожарникарите досега интервнирале […]

Пожарникарите утрово гаснеа запален покрив на погон во поранешна „Треска“

Денеска во 07:56 часот во кругот на поранешна „Треска“, ТППЕ Струмица со 1 против пожарно возило и 5 пожарникари – спасители интервенираше на гасење на покривна конструкција од производствен погон, информираа струмичките пожарникари. Пожарот е успешно локализиран и ликвидиран при што е спречено негово натамошно ширење во целиот објект.