fbpx

Tags : полициски автомобил

Полициски автомобил удрил во пешак во Струмица

Вчера во 15:55 часот во СВР Струмица било пријавено дека на булевар „Маршал Тито“ во Струмица, патничко возило „шевролет спарк“, сопственост на МВР, удрило во пешакот М.В.(53) од Струмица. Во незгодата со телесни повреди се здобил М.В., констатирани во болницата во Струмица. Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица.