fbpx

Tags : потешко повредена

Сопатничка потешко повредена по излетување на „мерцедес“ во радовишко

Вчера во 14:00 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на регионален пат Радовиш – село Тополница, патничко возило „мерцедес“ со радовишки регистарски ознаки, управувано од Н.Ц.(24) од Радовиш, излетало од патот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката И.Р.Ц.(23) од Радовиш, констатирани во Клиничка болница Штип. Увид на местото извршила екипа […]

Сопатничка потешко повредена во сообраќајка кај Богданци

МВР соопшти дека вчера во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на Регионален пат 1109, обиколница Богданци, се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „фолксфаген“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Н.К.(35) од Гевгелија и патничко возило „хјундаи“ со велешки регистарски ознаки, управувано од М.А.(33) од Нов Дојран. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила […]

Велосипедистка потешко повредена по удар во автомобил

Вчера во 09:20 часот било пријавено дека во Струмица на булевар „Балканска“ М.Д.(50) од Струмица, управувајќи велосипед, удрила во патничко возило „фолксваген голф“, со струмички регистарски ознаки, паркирано од Д.Т.(72) од Струмица и паднала на коловозот. Во незгодата М.Д. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Струмица. Извршен бил увид на местото […]