fbpx

Велосипедистка потешко повредена по удар во автомобил

 Велосипедистка потешко повредена по удар во автомобил

Вчера во 09:20 часот било пријавено дека во Струмица на булевар „Балканска“ М.Д.(50) од Струмица, управувајќи велосипед, удрила во патничко возило „фолксваген голф“, со струмички регистарски ознаки, паркирано од Д.Т.(72) од Струмица и паднала на коловозот.

Во незгодата М.Д. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Струмица.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Струмица.

Фото: архива

Share via
Copy link