fbpx

Tags : удар

Велосипедистка потешко повредена по удар во автомобил

Вчера во 09:20 часот било пријавено дека во Струмица на булевар „Балканска“ М.Д.(50) од Струмица, управувајќи велосипед, удрила во патничко возило „фолксваген голф“, со струмички регистарски ознаки, паркирано од Д.Т.(72) од Струмица и паднала на коловозот. Во незгодата М.Д. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Струмица. Извршен бил увид на местото […]