fbpx

Tags : приведен струмичанец

Приведен струмичанец, баран по потерница за издржување на седумгодишна затворска

На 25.07.2023 во 13>30 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни Струмица го привеле С.Т.(26) од Струмица, соопштија денеска од МВР. Тој бил баран по централна потерница врз основа на наредба од Основен суд Струмица за издржување на затворска казна во траење од седум години за сторено кривично дело по член 193-а од […]

Приведен струмичанец, поднесена кривична пријава за обид за убиство

Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал во координација со полициски службеници Одделението за внатрешни работи Струмица по преземени мерки и активности во текот на вчерашниот ден го лишија од слобода Ф.Д.(33) од Струмица, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело обид за убиство, соопштија денеска од МВР. Имено, […]