fbpx

Tags : пронајден во стан

Пронајден човечки труп во стан во Струмица

Вчера во СВР Струмица било пријавено дека во стан на ул.„Јанко Цветинов“ во Струмица бил пронајден човечки труп, информираа денеска од СВР Струмица. Бил извршен увид, а по наредба на јавен обвинител телото било дадено на обдукција за да се утврди идентитетот и причините за смртта.