fbpx

Пронајден човечки труп во стан во Струмица

Вчера во СВР Струмица било пријавено дека во стан на ул.„Јанко Цветинов“ во Струмица бил пронајден човечки труп, информираа денеска од СВР Струмица.

Бил извршен увид, а по наредба на јавен обвинител телото било дадено на обдукција за да се утврди идентитетот и причините за смртта.

Share via
Copy link