fbpx

Tags : човечки труп

Пронајден човечки труп во стан во Струмица

Вчера во СВР Струмица било пријавено дека во стан на ул.„Јанко Цветинов“ во Струмица бил пронајден човечки труп, информираа денеска од СВР Струмица. Бил извршен увид, а по наредба на јавен обвинител телото било дадено на обдукција за да се утврди идентитетот и причините за смртта.

Пронајден човечки труп на планината Плачковица

Вчера во 14:50 часот во Полициската станица Радовиш, З.Н. од Радовиш пријавил дека на планина Плачковица, на местото „Чаркова река“, во атар на село Козбунар, радовишко, бил пронајден човечки труп, соопштија денеска од СВР Струмица. Увид на местото извршиле екипа на Одделението за внатрешни работи Радовиш и Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Радовиш, по чија наредба […]