fbpx

Tags : ракометна суперлига

Астраион ги почна подготовките за дебитантската сезона во Ракометната Суперлига

Екипата која е составена од сопствени играчи потпомогната од искусните Мите Караиванов и Александар Тренчевски, ќе ги бранат боите на својот клуб и град Струмица. На тимот се приклучи и Славе Јанковски играч на РК АСТРАИОНм кој доаѓа од РК ВАРДАР ЈУНИОР. Тренерското трио останува исто, Мики Пандев-Џексон, Пепи Пецанов, и Александар Пиличев-Лецето Младите ракометари […]