fbpx

Tags : ранец

Полициски билтен:украден ранец во Банско, пронајдена марихуана, физички напад во

На 16.04.2024 во 02.02 часот во Полициската станица Струмица, Н.Б.(35) од село Банско, струмичко, пријавила дека во село Банско, две лица со употреба на сила ѝ одзеле ранец. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 15.04.2024 во Струмица, полициски службеници од Полициската станица Струмица ги лишиле од слобода К.Ѓ.(20) од село Мокрино, струмичко и А.Т.Г.(26) од село Колешино, струмичко. […]